Własnie rozpocząłeś treningi i co dalej ?
Twoim pierwszym celem jest uzyskanie umiejętności które pozwolą ci zdać na głównym egzaminie klubowym na biały pas. Zanim to nastąpi na swoich treningach będziesz zdawał mini egzaminy na tygrysi pas oraz kolejne belki. Ma to na celu stopniowanie wiedzy oraz oswojenie cię ze stresem tak aby ten główny egzamin wyszedł ci rewelacyjnie. Wszystkie te elementy poznasz na treningach ale żeby twoje umiejętności były jeszcze lepsze przygotowaliśmy dla ciebie książeczkę z całym materiałem oraz materiały filmowe tak abyś mógł dodatkowo trenować w domu. Życzymy wytrwałości i egzaminu zdanego z wyróżnieniem.
Książeczka do ściągnięcia i wydrukowania:
Książeczka na biały pas
Materiały Filmowe:

Rewelacyjnie oponowałeś wszystkie techniki i na pewno świetnie zdałeś na biały pas. GRATULUJEMY!!!
Teraz kiedy już masz biały pas poszukajmy nowej góry do zdobycia. Będzie to kolejny stopień czyli żółta belka. Zanim będziesz mógł zdawać oficjalny egzamin klubowy musisz zdobyć 5 odznak z zasadami Taekwon-do. Na każdą odznakę musisz opanować odpowiednie techniki i umiejętności. Poniżej jest kolejna książeczka oraz materiał filmowy jakie wyzwania musisz pokonać na kolejne odznaki.(Odznaki wprasowujemy jedna pod drugą na prawym ramieniu Doboku).
Książeczka na biały pas z żółtą belka do ściągnięcia i wydrukowania:
książeczka na biały pas z żółtą belką
Materiały filmowe:

Gratulację opanowałeś kolejne techniki i na pewno kolejny egzamin już był dużo łatwiejszy. Uzyskałeś żółtą belkę na białym pasie. Pewnie stoisz już w pierwszym rzędzie na treningach. Spostrzegłeś pewnie że nie wszyscy twoi koledzy i koleżanki chodzą z tobą na treningi. Być może odpuścili , nie wykazali się taką wytrwałością i determinacją jak Ty. Dlatego podwójny szacunek i słowa uznania dla ciebie. Skoro już umiesz chodzić czas zacząć biegać. Przygotujmy się na egzamin na żółty pas. Mamy kolejne pięć odznak do zdobycia na twoje lewe ramię. Będą to ponownie zasady Taekwon-do tym razem w języku Koreańskim. Powodzenia Wojowniku pokarz charakter…
książeczka na żółty pas
Materiał Filmowy

Gratulację opanowałeś umiejętności na żółty pas. Po świetnie zdanym egzaminie możesz już kupować rękawicę i szykować się na dużo trudniejsze treningi na grupie średniej. W raz z twoim rozwojem treningi musza być coraz bardziej wymagające. Opanowanie walki sportowej będzie kolejną górą do zdobycia na drodze do twojego mistrzostwa w Taekwon-do.

Co powinieneś umieć na kolejne egzaminy:
TEORIA TAEKWON-DO DO 1 CUP

Układ na zieloną belkę Do san:
DO-SAN

24 ruchy – nazwa jest pseudonimem koreańskiego patrioty Ahn Chang Ho, który całe życie poświęcił szerzeniu edukacji oraz walce o niepodległość Korei. Układ wymagany jest na stopień uczniowski 7 kup.

Układ na zielony pas Won Hyo
WON-HYO

28 ruchów – nazwa układu wywodzi się od mnicha buddyjskiego żyjącego w VII wieku w dynastii Silla. Doprowadził on do przyjęcia buddyzmu jako głównej religii w Korei. Układ wymagany jest na stopień uczniowski 6 kup.

Układ na niebieską belkę
YUL-GOK

38 ruchów – nazwa jest pseudonimem wybitnego filozofa i uczonego Yil (1536-1584) zwanego „Konfucjuszem Korei”. Ilość ruchów symbolizuje miejsce urodzenia na 38 stopniu szerokości geograficznej. Układ wymagany jest na stopień uczniowski 5 kup.

Układ na niebieski pas
JOONG-GUN

32 ruchy – nazwa pochodzi od nazwiska patrioty koreańskiego Ahn Joong Gun, który dokonał zamachu na pierwszego japońskiego gubernatora Hiro Bumi Ito. 32 ruchy symbolizują wiek patrioty w chwili wykonania wyroku śmierci. Układ wymagany jest na stopień uczniowski 4 kup.

Układ na czerwoną belkę
TOI-GYE

37 ruchów – nazwa jest pseudonimem literackiego wybitnego filozofa i uczonego Yi Hwang, wielkiego znawcy neokonfucjonizmu. Ilość ruchów odpowiada 37 stopniom szerokości geograficznej, miejscu jego urodzin. Układ wymagany jest na stopień uczniowski 3 kup.

Układ na czerwony pas
HWA-RANG

29 ruchów – jest to nazwa dobrowolnej formacji wojskowej skupiającej w swych szeregach „kwiat młodzieży”, powstałej na początku VII wieku, za czasów dynastii Silla. Ilość ruchów nawiązuje do ówczesnej 29 dywizji elitarnej piechoty, w której rozwijano i doskonalono techniki walki będące pierwowzorem współczesnego Taekwon-do. Układ wymagany jest na stopień uczniowski 2 kup.

Układ na czarną belkę

CHOONG-MOO

ruchów – było to imię nadane wielkiemu admirałowi Yi Soon-Sin. Uważa się go za wynalazcę prototypu pancernika (okrętu wojennego – kobukson) . Układ wymagany jest na stopień uczniowski 1 kup.

Jeżeli pragniesz wzbogacić swoje treningi w klubie pracą w domu polecamy nasz kanał You Tube Wojownik TV. Znajdują się tam treningi do egzaminów, walki sportowej oraz treningi siłowe.
Poniżej film promujący kanał, naciśnij subskrybuj i korzystaj z interesujących cię materiałów treningowych:

Sponosorzy