Artur On Maj - 28 - 2018

Historyczny Weekend Wojownika
Od 25 do 27 maja w Kłobucku odbywały się Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwon-do
Po dwóch ogólnopolskich turniejach eliminacyjnych do walki o medale Mistrzostw Polski wywalczyło sobie 144 zawodników 32 klubów.
W tym zaszczytnym gronie znalazło się łącznie 7 zawodników klubu sportowego Wojownik
Choć nasi seniorzy poza Damianem Wolnym to zawodnicy dopiero wchodzący w tą kategorie wiekową, co nie przeszkodziło im w zdobywaniu medali.
Najpierw Hubert Gloc zdobył tytuł wicemistrza Polski w walkach do 57 kg (rok temu Hubert był trzeci więc za rok pozostaje nam już tylko wygrać :) )
Następnie Maciej Frydrych wywalczył brązowy medal w walkach do 63 kg.
Damian Wolny po świetnych walkach zajął 5 miejsce w kategorii do 78 kg (szkoda że nie którzy sędziowie mają takką lekka rękę do gamdzunów w przypadku naszych zawodników, dyskwalifikując Damiana w walce o brązowy medal ; ( )
Zuzia Tomczyk w swojej ulubionej konkurencji układów również uplasowała się tuz za podium na 5 miejscu
Drugiego dnia zawodów nie zapomnimy długo ponieważ w najbardziej widowiskowej konkurencji Taekwon-do walkach drużynowych nasza ekipa w składzie Damian Wolny, Maciej Frydrych, Hubert Gloc, Dawid Gałuszka, Kacper Psuj, Arkadiusz Słomian zajęła 3 miejsce w Polsce !!!
Był to już ostatni start naszych zawodników w tej części sezonu.
Jestem z was dumny !!!
Dzięki waszej ciężkiej pracy o i oddaniu barwą klubowych już od wielu wielu lat znowu pokazaliśmy że KS Wojownik z małego miasteczka potrafi wyrosnąć na Krajowego lidera.
(w 2018 roku zdobyliśmy z Mistrzostw polski 10 medali;2 złote, 2 srebrne i 6 brązowych oraz 135 punktów systemu sportu młodzieżowego, 3 klub w kategorii Juniora w Polsce)
Dziękuje wam wszystkim od zawodników, rodziców przez samorządy i sponsorów. Każdy z was ma wielki udział w tym SUKCESIE !!!