Artur On Maj - 14 - 2018


Wojownik 3 klubem w Polsce w kategorii wiekowej juniora !!!
12.05 w Kłobucku najlepsi Juniorzy z 44 klubów wyłonieni po dwóch turniejach eliminacyjnych walczyło o najważniejsze medale możliwe w rywalizacji krajowej czyli tytuł Mistrza Polski
Na tych zawodach z Wojownika prawo startu uzyskało 7 zawodników z sekcji Kłobuck , Konopiska, Opatów i Krzepice.
Nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania nie zważając na presje startu u siebie w domu i zdobyli aż 7 medali.
Najpierw konkrecji układów formalnych 1 danów brąz wywalczył Kacper Psuj. Kacper tego samego dnia po ciężkich stoczonych bojach staną również na podium w konkurencji walki do 62 kg
Następnie wracająca po problemach zdrowotnych Kinga Kantor trafiła świetnie z formą zdobywając 3 miejsce w Polsce w walkach do 65 kg trafiając nawet obrotówki na głowę :)
Na macie do technik specjalnych dosłownie na wysokości zadania staną Kacper Sas zdobywając dla naszego klubu kolejny brązowy medal. Kacper dotarł również aż do 5 miejsca w walkach do 68 kg.
Pełną dominacje w kategorii do 56 kg zaprezentowali Dawid Gałuszka oraz Mateusz Pawłowski którzy po świetnych walkach obydwoje dotarli do finału. Mateusz po nabytych kontuzjach w starciach eliminacyjnych nie był wstanie walczyć w finale tak więc Dawid został Mistrzem Polski a Mateusz wicemistrzem Polski. Świetna robota panowie aby takich naszych klubowych finałów na imprezach tej rangi było jak najwięcej.
12 maj to będzie również wielki dzień dla Arkadiusza Słomiana który tego dnia był nie do zatrzymania w kategorii do 75 kg i ostatecznie po 3 ciężkich bojach zdobył tytuł Mistrza Polski.
Nasza reprezentantka Polski Zuzia Tomczyk zajęła bardzo wysokie 5 miejsce w testach siły oraz układach formalnych. Do medali brakło trochę szczęścia ale taka też jest i strona sportu, nie zawsze da się wygrywać bo brakło by motywacji do dalszego doskonalenia się. (Zuzia przywiozła Złote medale z 4 ostaniach turniejów Puchar Polski, Grandprix Polski, Eliminacje do Mistrzostw Polski i Mistrzostwa Europy).
Świetny start naszych zawodników został nagrodzony 3 miejscem w klasyfikacji Generalnej Klubów najważniejszej imprezy sportowej w Kraju. Przed nami znalazła się tylko ekipa GKT Gdańsk oraz RCSW Fighter Rybnik.
Już praktycznie 3 sezon Juniorzy z naszego Wojownika są w absolutnym czubie rywalizacji Krajowej a nawet międzynarodowej w kategorii wiekowej Juniora. Jak często powtarzam:
„Nie ważne z skąd przychodzisz, ważne dokąd idziesz” .
Nie ma znaczenia czy urodziłeś się w Warszawie, Krakowie czy w Łobodnie i jakie masz warunki na start… Jeżeli wiemy czego chcemy i jesteśmy gotowi zapłacić za to cenne możemy osiągnąć wszystko !!!
Bardzo dziękujemy sponsorom, samorządom i osoba którzy są zawsze z nami nie zależnie czy wygrywamy czy nie.
Wielkie Taekwon !!!

Categories: AKTUALNOŚCI

Skomentuj wpis!

Sponosorzy