Artur On Październik - 17 - 2017

 

WYSOKIE MIEJSCA ZAWODNIKÓW WOJOWNIKA NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA!!!
Reprezentacja Polski Taekwon-Do Seniorów i Juniorów wróciła właśnie z XIV Mistrzostw Świata Taekwon-Do Juniorów oraz XX Mistrzostw Świata Taekwon-Do Seniorów. Mistrzostwa połączone w jedną imprezę odbywały się w terminie 9-16.10.2017 r. w Dublinie w Irlandii. Polska reprezentowana była przez 64 zawodników i w ostatecznym wyniku medalowym uplasowała się na piątym miejscu (4 złote, 8 srebrnych i 14 brązowych medali).
Mistrzostwa Świata jest to impreza najwyższej rangi, na której spotykają się najlepsi z najlepszych. Aby dostać się do reprezentacji należy wykazać się niezwykłą determinacją, ciężką pracą w trakcie sezonu oraz niezwykłym sercem do walki. Dla każdego zawodnika reprezentowanie kraju to duma a jednocześnie wyraz uznania dotychczasowych osiągnięć. Zaszczytu reprezentowania Polski dostąpiło trzech zawodników z kłobuckiego Wojownika. Zuzanna Tomczyk, która wystartowała w konkurencji walk indywidualnych do 65 kg oraz testów siły, Aleksandra Koszczyk, w konkurencji walki do 60 kg, drużynowych technik specjalnych, natomiast Hubert Gloc został powołany w konkurencji walki do 50 kg. Cała trójka startowała w kategorii wiekowej juniora.
Wojownicy przywieźli z tych zawodów jeden medal – brązowy pierwszy w naszej Historii. Krążek wywalczyła Ola, która wraz z koleżankami z drużyny (Nikola Wita, Karolina Dziura) została II Wicemistrzynią Świata w technikach specjalnych juniorek. Pozostali zawodnicy wrócili z tej imprezy bez medalu za to na bardzo wysokich miejscach. W walce sportowej Zuza minimalnie dwoma punktami przegrała z reprezentantką Holandii. Zuza zmagała się nie tylko z przeciwniczką, ale również z kontuzją kostki, której nabawiła się w trakcie zgrupowania przed zawodami. Mimo tej kontuzji Zuza zajęła bardzo wysokie 9 miejsce w indywidualnych Testach Siły (rozbicia desek). Zaś w drużynowych testach wraz z koleżankami z Reprezentacji zajęła jeszcze lepsze 6 miejsce. Hubert został pokonany przez zawodnika ze Słowenii, który ostatecznie zajął trzecie miejsce na Świecie. Walka Huberta była bardzo równa do samego końca. Zabrakło trochę szczęścia i warunków fizycznych (Słoweniec wyższy o głowę). Wszystkie wymiany na ręce w krótkim dystansie wygrywał Hubert jednak Słoweniec dominował w długim dystansie technikami nożnymi co zaważyło o jego minimalnej wygranej z naszym zawodnikiem. Najwyższą lokatę w walkach indywidualnych z Wojownika zajęła Ola Koszczyk, która po wygranej walce z Kanadyjką została pokonana przez Słowenkę. Ola odpadła tuż przed wejściem do strefy medalowej, plasując się ostatecznie na miejscach 5-8.
Zawodnikom towarzyszył w Dublinie trener Klubu Sportowego Wojownik – Artur Osuchowski. Trener był zaskoczony bardzo wysokim poziomem sportowym imprezy. Mistrzostwa Świata to miejsce gdzie nie ma słabych, przypadkowych zawodników. Na matach w Dublinie można zobaczyć było szybkość, precyzję i mistrzostwo techniki walczących. Na pewno obecność zawodników Klubu Sportowego Wojownik na tych zawodach nie była przypadkiem. Klub obecnie należy do czołówki Polskiego Taekwon-Do, a w głowie trenera rodzą się kolejne pomysły jak wznieść zawodników na jeszcze wyższy sportowy poziom.
Zachęcamy do obejrzenia kilku akcji naszych zawodników na najważniejszej imprezie Taekwon-do na Świecie!!!

https://youtu.be/rPss__H_Vvo

Categories: AKTUALNOŚCI, REKLAMA

Skomentuj wpis!

Sponosorzy