Artur On Czerwiec - 20 - 2017

Medal z Mistrzostw Europy w Taekwon-do przyjedzie do Kłobucka!!!
Od 20 do 23 Kwietnia w Sofii w Bułgarii 591 Juniorów i Seniorów z 29 krajów walczyło o prym na starym Kontynencie. W śród reprezentantów Polski po wielu bojach eliminacyjnych znaleźli się nasi rewelacyjni Juniorzy Aleksandra Koszczyk , Zuzanna Tomczyk oraz Hubert Gloc. Z tego prestiżowego turnieju do Kłobucka przyjeżdża jeden medal srebrny walk drużynowych Juniorek w którego wywalczenie ogromy wkład miała nasza reprezentantka Zuzanna Tomczyk. Zuzia wraz z koleżankami z reprezentacji ( Patrycja Chud, Ola Wygonowska, Michalina Mikulska ,Nikola Chorałła , Martyna Zielnik) w pierwszym pojedynku pokonała drużynę 14 do 3 (Ilość wskazań u sędziów w 5 pojedynkach). W drugim pojedynku nasze reprezentantki zmierzyły się dużo mocniejszymi Irlandkami gdzie po 5 pojedynkach wynikiem 9 do 7 przeszły do finału walk drużynowych. W finale zmierzyły się z Holenderkami których musiały uznać wyższość 12 do 3. Jest to kolejny srebrny medal z walk drużynowych w kolekcji Zuzi, przypominamy że na Pucharze Świata który odbył się Październiku 2016 roku zdobyła 2 miejsce (wraz Aleksandrą Koszczyk oraz Patrycją Drabczyk). W konkurencjach indywidualnych niestety brakło nam trochę szczęścia co za tym idzie brak miejsc medalowych. Najbliżej w konkurencji technik specjalnych 7 miejsce zajęła Zuzanna Tomczyk a 9 miejsce Aleksandra Koszczyk. Walkach indywidualnych nasz najlepszy „lekki” minimalnie jednym punktem uległ zawodnikowi z Rosji. Aleksandra Koszczyk uległa późniejszej złotej medalistce turnieju Norweżce Hole, Ann Linnea. Zuza Tomczyk po wygraną z Norweżką przegrała z Rumunką w 1/16 wagi 65 kg. Jedno jest pewne sam start i dostanie się do Kadry Narodowej naszych podopiecznych uznajemy za ogromny Sukces a zarówno Zuzia , Ola i Hubert nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i wrócą zdecydowanie mocniejszy na Klubowy Puchar Europy który odbędzie się w czerwcu w Lublinie. Chcieliśmy serdecznie podziękować Polskiemu Związkowi Taekwon-do, Burmistrzowi Gminy Kłobuck Jerzemu Zakrzewskiemu, Wójtowi Gminy Opatów Bogdanowi Sośniakowi oraz firmie Minova Arnall Sp. z o.o za wsparcie finansowe wyjazdu naszych podopiecznych na te zawody Bez was ten wielki sukces nie mógł by mięć miejsca. Wielkie Taekwon !!!

Categories: AKTUALNOŚCI