Powieść Krajewskiego już dostępna

“Diabeł stróż” to najnowsza książka Marka Krajewskiego, w której głównym bohaterem jest charyzmatyczny znawca kulinariów, alkoholu, kobiet i spraw kryminalnych, Eberhard Mock. Książka pozwala przenieść się w czasie do przedwojennego Wrocławia, w którym pod piękną fasadą ujmującej epoki sztuki, znajduje się mnóstwo przestrzeni na zbrodnię, prostytucję i najmroczniejsze zjawiska. Czy radca kryminalny zdoła rozwiązać skomplikowaną sprawę zabójstw, do których doszło w kontrowersyjnych okolicznościach?

Mroczne miasto Breslau

W 1934 Wrocław jest niemieckim miastem, w którym znajdziemy zarówno wszelkie symbole epoki międzywojennej, takie jak kawiarnie, sztuka i wysublimowane damy, jak i domy rozpusty, jaskinie nielegalnego hazardu i przestępczość. W trakcie perwersyjnej orgii zostaje zamordowany urzędnik pocztowy, Sepp Frömel, ale to nie ostatnia zbrodnia. Niedługo potem ginie jego kochanka, a ich niemy i niepełnosprawny syn, Rolf, trafia pod opiekę radcy kryminalnego, Eberharda Mocka. Ten ze zdumieniem odkrywa, że jest zdolny do ojcowskich uczuć. Tymczasem trwa śledztwo, a wszystkie tropy prowadzą do tajnego stowarzyszenia ludzi, których połączyły straszne doświadczenia. Eberhard Mock musi dotrzeć do przywódców organizacji, aby rozwiązać sprawę. Kolejnym źródłem cennych informacji może być niepełnosprawny Rolf, który nagle znika bez śladu. Słynny radca musi skonfrontować się ze swoimi największymi słabościami i szukać odpowiedzi na najważniejsze pytania w miejskich lupanarach i lokalach o wątpliwej reputacji.

Marek Krajewski

Marek Krajewski jest filologiem klasycznym i jednym z najlepiej sprzedających się autorów powieści kryminalnych w Polsce. Czytelnicy kojarzą go przede wszystkim z serią o Eberhardzie Mocku, funkcjonariuszu policji i radcy kryminalnym, rozwiązującym trudne sprawy kryminalne we Wrocławiu. W swojej karierze pisarz otrzymał szereg prestiżowych nagród literackich, w tym Paszport Polityki, Nagrodę Wielkiego Kalibru oraz Nagrodę Księgarzy “Witryna”. Został również odznaczony Srebrnym Medalem “Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.